ul. Statybininkų 5, 03200 Wilno
tel. +370 5 213 05 18
e-mail rastine@konarskio.vilnius.lm.lt

Nasi najlepsi 2016 / 2017

 

 

Robert Wrzesiński 12B - 

Jedyny uczeń, który po ukończeniu polskiej szkoły dostał się na studia do Uniwersytetu Harwarda.

Mistrz Litwy w tenisie, uczestnik prestiżowego turnieju Australian Open.

W styczniu 2016 – 50 rakietka świata do lat 18.

Zdobywca nagrody Małego Krzysztofa za osiągnięcia dla Wilna.

 

Dwunastacy naszej szkoły

– zdobywcy III miejsca podczas 
"Bitwy Intelektów - Wiedza o Polsce".

 

Karina Dzisiewicz 10A -

II miejsce w Republikańskim Konkursie Poezji Religijnej pt."Mój ulubiony wiersz religijny".

Ema Sinkevičiutė 10A -

"Mistrz Ortografii" w Republikańskim Konkursie Ortograficznym dla klas 10,

II miejsce w Republikańskim Konkursie Ortograficznym "Geriausias iš lietuvių kalbos" dla klas 10,

II miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym „Turniej Rozwiązywania Nierówności”,

Finalistka FLEX, otrzymała stypedium Departamentu Stanu USA i w przeciągu całego następego roku będzie pobierała naukę w USA.

Justyna Turuta  10A -

III miejsce w Republikańskim Konkursie Ortograficznym "Geriausias iš lietuvių kalbos" dla klas 10,

"Mistrz Ortografii" w Republikańskim Konkursie Ortograficznym dla klas 10,

I miejsce na Miejskiej Olimpiadzie Języka Litewskiego wśród klas 9-10,

I miejsce na Republikańskiej Olimpiadzie Języka Litewskiego klas 9-10.

Urszula Ewa Żybort 9A, Aneta Jaglińska 9A, Emma Sinkevičiutė 10A, Diana Michniewicz 9A, Gintarė Dziminskaitė 9A, Justyna Turuta  10A - zwyciężczynie Międzyszkolnego Konkursu Historycznego o Wielkopolsce.

Szkolny teatr "Szkic" - Nagroda Publiczności, Nagroda Srebrnego Dzwoneczka, Wyróżnienie za rolę córeczki dla Kingi Magdaleny Żybort oraz Nagroda dla Reżysera Pani Beaty Kowalewskiej na XXI Festiwalu Teatrów Szkolnych.

Wyróżnienie na XII Wakacyjnym Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy. Nagroda Aktorska za rolę Matki dla Anety Jaglińskiej.

 

Karina Borisowa 9A -

III miejsce w Plastycznym  Konkursie Unii Kredytowej Regionu Wileńskiego „Ateities pinigai“.

Gintarė Dziminskaitė 9A - 

zdobyła 15 miejsce (z 39 uczestników), na Olimpiadzie z Języka Litewskiego dla klas 9-10 miasta Wilna, ale była jedyną uczestniczką ze szkoły z nielitewskim językiem nauczania.

Aneta Jaglińska 9A -

I miejsce w Miejskim Konkursie "Chcę zostać inżynierem“ dla klas 9-10,

I miejsce w republikańskim etapie konkursu „Bebras 2017” wśród klas 9,

II miejsce w Miejskiej Olimpiadzie z Matematyki wśród klas 9,

I miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym "Dyktando 2017",

Finalistka FLEX, otrzymała stypedium Departamentu Stanu USA i w przeciągu całego następego roku będzie pobierała naukę w USA.

Ewelina Bogdziewicz, Julita Borisewska, Iweta Szarejko, Aneta Szybakowska, Ernest Waznys na czele z kapitanem drużyny – Retą Samonczik
I miejsce w konkursie „Protonautai” (z 50 szkół miasta Wilna).

Reta Samonczyk 8A -

II miejsce w Republikańskim Konkursie Geograficznym „Skosztuj świata, skosztuj Litwy",

II miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym "Dyktando 2017".

II miejsce w Republikańskiej Miniolimpiadzie z Języka Polskiego.

 

Gabriela Mazur 7A -

wyróżnieniene w Republikańskim Konkursie Poezji Religijnej pt."Mój ulubiony wiersz religijny".

Kaja Manatowa 5A -

II miejsce w konkursie z języka litewskiego „Kokį pažįstu rašytojo Vytauto Račicko kūrinių pasaulį?“

Kinga Magdalena Żybort 5A -

I miejsce w Republikańskim Konkursie Poezji Religijnej pt."Mój ulubiony wiersz religijny",

II miejsce w konkursie z języka litewskiego „Kokį pažįstu rašytojo Vytauto Račicko kūrinių pasaulį?“,

II miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym "Dyktando 2017".

 Klasa 4A -

III miejsce w Miejskim Konkursie "Ortografia na wesoło i sportowo".

 

Agata Masłowska 4A -

wyróżnienie w Miejskim Konkursie Ortograficznym „W Świecie Ortografii“,

wyróżnienie na XVIII Festiwalu Polskiej Piosenki Dzieci i Młodzieży Szkolnej na Litwie.

Karina Morozaitė 4A -

II miejsce w Republikańskim Konkursie Poezji Religijnej pt."Mój ulubiony wiersz religijny".


Dominika Sztura 4A -

I miejsce na Miejskiej Olimpiadzie z Języka Polskiego dla klas 4.

Modsza grupa taneczna Świtezianki - 

nominacja „Efektyngiausias kolektyvas“ na Festiwalu zespołów tanecznych Wilna „Fantazijos akimirkos“,

laureaci Festiwalu „DanceBox 2017“

I miejsce w młodszej grupie wiekowej na Festiwalu „Internetional Dance Festival“,

nominacja „Efektyngiausias kolektyvas“ na Festiwalu „Šokim, šokim, nesustokim“.

 

Maria Katarzyna Wierbiel i Tomasz Andruszkiewicz 3A - 

II miejsce w IV Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej „O Palmę Wileńszczyzny”.

Rusakiewicz Gabriela i Hasanow Emil 3A -

III miejsce w XVIII Regionalnym Turnieju Tańców Polskich "O złoty klucz" w Drohiczynie.


Emilia Królikowska 2A -

zwyciężczyni w Miejskim Konkursie Kaligraficznym.

 

Agnieszka Stachowska 2A -
wyróżnienie w Republikańskim Konkursie "Kresy - 2016".

 

Joanna Mazur 2A -
wyróżnienie w Republikańskim Konkursie Poezji Religijnej "Mój ulubiony wiersz religijny".

 

 

 

 
smart foreash