Statybininkų g. 5, 03200 Vilnius
tel. (8 5) 213 0518 
el. p. rastine@konarskio.vilnius.lm.lt

Fenomenais grįstas ugdymas

 
Siekdami ugdyti inovatyvius, iniciatyvius ir kūrybingus mokinius kartu su „Edu Vilnius“ ir Kūrybingumo mokykla pradėjome įgyvendinti fenomenų tyrinėjimu grįstą ugdymą (angl. – phenomena based learning).
Fenomenais grįstas ugdymas – tai mokymo metodas, kuris pasiūlo pažvelgti į gyvenimišką scenarijų, šiuolaikinę problemą ar gamtinį reiškinį, kaip į mokymosi atskaitos tašką. Mokiniai ir mokytojai yra pastūmėjami peržengti griežtas disciplinų ribas, jog galėtų nerti giliau į temą, pristatant bei analizuojant problemą. Pagrindiniai šio metodo katalizatoriai – smalsumas bei nesibaigiantis klausinėjimas – suteikia mokiniams tyrinėjimo laisvę.
Rudenį kelios klasės tyrinėjo mišką: pradinių klasių mokiniai - stambiausią natūralaus miško kenkėją-briedį, penktokai gilinosi į žolėdžių, mėsėdžių ir augalų mitybą, 11 klasės mokiniai orientavosi į aplinkos tvarumo problemas.
Fenomenų komandų įgyvendintos veiklos:
 
•           Vingio parko triukšmo žemėlapis;
•           Perdirbto popieriaus kalėdiniai atvirukai;
•           Meditacinis filmas;
•           Mokymosi miške proceso tyrimas;
•           Instaliacija „Kalėdų eglutė“.
Gimnazijos 11 klasės mokinių iš prekybos centro reklaminių lankstinukų sukurta instaliacija „Kalėdų eglutė“ pateko į šių metų 18-osios Venecijos architektūros bienalės „Vaikų miško paviljono” katalogą. 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti