Statybininkų g. 5, 03200 Vilnius
tel. (8 5) 213 0518 
el. p. rastine@konarskio.vilnius.lm.lt

 

Kazimiero Simonavičiaus universitete iškilmingai atidarytas tarptautinis „Alfa“ vaikų universitetas

 
Publikuota: 2018-02-02
Vasario 2 dieną Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU) oficialiai atidarytas tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“. Tai edukacinė platforma, vykdoma remiantis sėkmingu Lenkijos partnerių Kujavijos – Pamario Aukštosios mokyklos, Vaikų universiteto pavyzdžiu. 
„Kūrybiškumas ir žinių troškulys – tai yra svarbiausias mūsų laikų „variklis“, be kurio sunkiai įsivaizduojama jaunimo ateitis inovacijų laikais. Kūrybiškai pažinti, savarankiškai mąstyti, išreikšti savo asmenybę ir santykį su pasauliu – tai šiuolaikinio ugdymo idealas, kuriuo siekiama kartu su mokyklinėmis didaktikomis Kazimiero Simonavičiaus universitete atveriamame Vaikų universitete. Tai – ne „žaislinis“ universitetas, nors žaidybiškumo jame tikrai netruks – Universitetas paremtas realaus universiteto modeliu, jis toks pats mokslingas, atviras, ugdantis mokslo ir tyrimo įgūdžius kaip ir „tikras“ universitetas – su paskaitomis, praktinėmis tyrimo ir kūrybinio mąstymo užduotimis, seminarais, konferencijomis ir net publikacijomis. Tai universitetas atviras minčiai ir kūrybai, atviras talentų raiškai – jis yra unikali terpė žingeidiems vaikams prisiliesti prie mokslo kiek kitaip nei yra įpratę mokykloje; suprasti, kad čia ruošiami būsimi lyderiai ir novatoriai,“ – teigia KSU rektorius Arūnas Augustinaitis.
Vaikų universitete 8-9 metų vaikai bus supažindinami su aukštojo mokslo ypatumais, karjeros ugdymu bei skatinami domėtis mokslu, prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi. Universiteto atidarymo metu taip pat įvyko ir inauguracija į Rektoriaus, Prorektoriaus, Kanclerio bei fakultetų Dekanus, kuriais tapo patys vaikai. Taip suteikiama galimybė išmokti lyderystės, savarankiškai planuoti savo mokymosi procesą ir pagal poreikį jį tobulinti.
Pirmojoje „Alfa“ vaikų universiteto sesijoje susirinko per 120 moksleivių iš lietuvių, lenkų, rusų mokyklų – „Saulės“ privačios gimnazijos, Vilniaus Simono Konarskio mokyklos, Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos. Anot KSU rektoriaus Arūno Augustinaičio, universiteto tarptautiškumas, tai atvira europinė idėja, kurios tikslas harmoningos asmenybės formavimas, jungiant humanitarinius, technologinius, fizinės kultūros ir meno elementus į tas kompetencijas ir įgūdžius, kurie suformuos išdidų, pasitikintį ir sėkmingą ateities Europos pilietį.
Keturis mėnesius truksiančioje universiteto sesijoje vaikai klausysis paskaitų ir dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose, kur susipažins su filosofijos, teisės, komunikacijos ir lyderystės pagrindais. Paskaitas jiems suprantama kalba ves universiteto dėstytojai ir profesoriai, bei dėstytojai iš Kujavijos – Pamario Aukštosios mokyklos. Pirmoji tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“ sesija truks iki birželio 1 dienos. Naujoji sesija vyks nuo rudens.
Kazimiero Simonavičiaus universitetas yra 2003 m. akredituota privati aukštojo mokslo institucija, turinti padalinius Vilniuje ir Klaipėdoje. Studijos apima pagrindines socialinių mokslų sritis – verslą ir vadybą, teisę, komunikaciją, taip pat fizinius mokslus informacinių technologijų srityje. Universitetas siūlo 9 bakalauro, 4 magistro ir 1 vientisųjų studijų programą bei įvairius praktinius mokymus. 2016 metų MOSTA tyrimo duomenimis KSU buvo pripažintas sparčiausiai augančiu universitetu Lietuvoje. Plačiau apie universitetą bei studijų programas: www.ksu.lt.
 
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti