Statybininkų g. 5, 03200 Vilnius
tel. (8 5) 213 0518 
el. p. rastine@konarskio.vilnius.lm.lt

 

Ekslibrisų dirbtuvės

 
Publikuota: 2017-11-10

 Ekslibrisų dirbtuvės

 
 
      Spalio 20 d. Simono Konarskio 10a klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Šarūne Stoniene vyko į edukacinę išvyką „Ekslibrisų dirbtuvės“ Martyno Mažvydo bibliotekoje.
      Pagrindinis išvykos tikslas buvo prisiminti ekslibrisų istoriją ir pasigaminti jį patiems, todėl mūsų mokyklos Nacionalinės bibliotekos lankytojai iš karto buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves. Čia dvi žavios užsiėmimo vedėjos jau buvo pasirengusios mums padėti. Po trumpos paskaitos apie Ekslibriso kilmę turėjome nupiešti ir savo asmeninį ekslibrisą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Eskizų piešimas mums, kūrybingiems ir pilniems iniciatyvos dešimtokams, neužėmė daug laiko. Vėliau savo piešinius turėjome išraižyti linoleume, o tai jau pareikalavo nemažai pastangų, nes reikėjo naudotis specialiu įrankiu ir viską daryti labai kruopščiai. Galiausiai mūsų ekslibrisai buvo padengti dažais ir perkelti ant popieriaus. Galutinis rezultatas pradžiugino ne tik mus, bet ir užsiėmimo vedėjas, kurios mielai pasiliko mūsų darbų pavyzdžių.
Pasirodo, kad toks ekslibriso gaminimo būdas yra gana populiarus, tačiau mums tai buvo naujovė. Patiko ne tik netradicinė lietuvių kalbos pamoka, bet ir apsilankymas Martyno Mažvydo bibliotekoje, nes daugelis iš mūsų joje lankėsi pirmą kartą.
Mūsų įspūdžiai užfiksuoti nuotraukose bei mano bendraklasio Daniel Jendžej Zagurovski sukurtame filmuke.
 
Dominyk Tarasevič
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti