Statybininkų g. 5, 03200 Vilnius
tel. (8 5) 213 0518 
el. p. rastine@konarskio.vilnius.lm.lt

 

DĖL INFEKCINIŲ SUSIRGIMŲ

 
Publikuota: 2023-09-19
          Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, remdamasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija, informuoja, kad pastaruoju metu yra registruojami trijų ligų grupių – gripo, ūmių viršutinių kvėpavimo takų ir COVID-19 infekcijos – atvejai. Šias infekcijas paskatina šaltesnis periodas ir pasikeitusios žmonių veiklos, t. y. mokinių grįžimas į mokyklas, ilgesnis buvimas uždarose patalpose taip pat prisideda prie viruso plitimo. Todėl labai aktualu laikytis visuomenės sveikatos saugos reglamentų (higienos normų) reikalavimų patalpų valymui ir vėdinimui. Mokyklose patalpos turi būti vėdinamos natūraliai (atidarant langus) arba naudojant specialius įrenginius (vėdinimo sistemos). Ugdymo patalpas svarbu nepamiršti išvėdinti po kiekvienos pamokos. Rankų higiena taip pat yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių prieš infekcijas, plintančias kontaktiniu būdu, todėl mokyklose turėtų būti tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, o prie praustuvių turi būti skysto muilo, vienkartinių rankšluosčių.
          Atkreipiame dėmesį, kad, pajutus peršalimo ar kitus simptomus (kosulį, karščiavimą, gerklės ar galvos skausmą ir pan.), nerekomenduotina tiek mokiniams, tiek mokyklos darbuotojams vykti į mokyklą. Pagal šiuo metu galiojančias COVID-19 ligos diagnostikos ir gydymo rekomendacijas, mokiniai, mokytojai, kaip ir visi kiti visuomenės nariai, pajutę COVID-19 ligos požymius, turėtų atlikti savikontrolės antigeno testą, kurį galima įsigyti parduotuvėje arba vaistinėje, ir kreiptis į šeimos gydytoją. Nors izoliuotis neprivaloma nei sergančiajam, nei sąlytį su juo turėjusiems asmenims, simptomus jaučiantiems žmonėms nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigas, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas.
Tikimės, kad   šiais mokslo metais prasidėjęs ugdymo procesas vyks įprastai ir specifinių kokių nors ligų plitimo ribojimų ar visuotinių infekcijų plitimo kontrolės priemonių neprireiks. Bet jeigu dėl virusinių ligų plitimo susiklostytų ypatingos aplinkybės, primename, kad reikėtų vadovautis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2023 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. Nr. V-586 „Dėl 2023–2024 ir 2024–2025 mokslo metų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendrųjų ugdymo planų patvirtinimo“ patvirtintų 2023–2024 ir 2024–2025 mokslo metų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendrųjų ugdymo planų 7 priedo nuostatomis, reglamentuojančiomis mokinių, besimokančių pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, ugdymo organizavimą karantino, ekstremalios situacijos, ekstremalaus įvykio ar įvykio, keliančio pavojų mokinių sveikatai ir gyvybei, laikotarpiu ar esant aplinkybėms mokykloje, dėl kurių ugdymo procesas jau negalėtų būti organizuojamas kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu.
  
 
Švietimo, mokslo ir sporto viceministras
          Ramūnas Skaudžius
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti