Statybininkų g. 5, 03200 Vilnius
tel. (8 5) 213 0518 
el. p. rastine@konarskio.vilnius.lm.lt

 

„Būk saugus ant ledo“

 
Publikuota: 2017-02-14

Ką daryti įlūžus?

Nepraraskite savitvardos. Greitai ištieskite rankas į šalis, kad galėtumėte išsilaikyti and vandens paviršiaus. Laikykite galvą iškėlę virš vandens. Būtinai nusimeskite kuprinę. Šaukitės pagalbos. Lėtai, atsargiai, nedarydami staigių judesių, apsisukite į tą pusę, iš kurios atėjote. Jeigu įlūžote užšalusioje upėje, iš eketės išlipkite prieš srovę. Neplaukite pasroviui, nes upės srovė gali įtraukti jus po ledu. Jeigu, bandant išlipti iš eketės, ledas lūžta, reikia jį laužyti tol, kol pasieksite tvirtesnį ledą. Nesikabinkite už eketės kraštų, o plačiai išskėskite rankas ant ledo (kad padidėtų atramos plotas) ir užšliaužkite kiek įmanoma toliau krūtine ant ledo, o jau po to atsargiai iškelkite vieną koją paskui kitą iš vandens. Jokiu būdu nebandykite iš karto stotis ant kojų. Išlipus iš eketės, šliaužkite arba ridenkitės į tą pusę, iš kurios atėjote. Atsistokite tik pasiekę tvirtą ledą, nesiilsėkite, bet kiek įmanoma greičiau pasiekite vietą, kur galėsite persirengti ir sušilti. Ledas yra tvirtas, kai yra storesnis negu 7 cm.

Kaip gelbėti įlūžusį žmogų?

Pastebėję įlūžusį žmogų, jam garsiai pasakykite, kad ateinateį pagalbą. Prieikite prie jo ne arčiau kaip 10 metrų ir sustokite! Įvertinkite situaciją. Jei aplinkui yra žmonių, paprašykite, kad jie iškviestų pagalbą telefonu numeriu 112. Nesiartinkite prie pat eketės krašto, nes galite įlūžti. Artėkite labai atsargiai, geriausia - šliaužkite, plačiai į šonus išskėtę rankas. Jeigu turite lentą, šliaužkite ant jos. Saugiu atstumu: 3–4 metrai nuo eketės krašto skęstančiajam paduokite tai, ką turite po ranką: pagalį, lentą, peikeną, grąžtą, šaliką, striukę, diržą, storą virvę, automobilio vilkimo lyną, šaką, kad skęstantysis galėtų įsikabinti. Kai žmogus įsikimba, lėtai tempkite. Nepaduokite įlūžusiajam rankos, nes savo svoriu įlaušite ledą. Jeigu neturite jokių gelbėjimo priemonių, padarykite gyvą „grandinę“: gulkitės ant ledo, tvirtai laikydami vienas kitą už kojų. „Grandinės“ priekyje esantis žmogus turi paduoti skęstančiajam kokį nors daiktą ir ištraukti ant tvirtesnio ledo. Šliaužkite kartu su nukentėjusiuoju kuo toliau nuo pavojingos vietos. Atsidūrę saugioje vietoje, nukentėjusįjį kuo skubiau sušildykite ir iškvieskite pagalbą telefonu 112. Duokite gerti karštos arbatos. Neduokite nukentėjusiajam alkoholio. Nuo alkoholio kūno temperatūra krenta greičiau! Pasidalinkite sausais rūbais. Galite užkurti laužą.

 

 
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti