Statybininkų g. 5, 03200 Vilnius
tel. (8 5) 213 0518 
el. p. rastine@konarskio.vilnius.lm.lt

 

PILIETINĖ INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

 
Publikuota: 2022-01-13

 Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau penkioliktą kartą. Kasmet į šį Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą įsitraukia vis daugiau įstaigų, pavienių asmenų. Taip minėjimas įgauna naują, ypatingą prasmę, nes, pasak, žiniasklaidoje skambėjusios frazės, „laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų“. Todėl labai svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių prasmę.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Galime pasidžiaugti, kad gimnazijos languose sausio 13-osios 8.00 žvakeles uždegame nuo pirmųjų šios iniciatyvos metų. Su mokiniais kalbamės, kad laisvė nėra duotybė, o krauju aplaistyta vertybė.
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti